[Pierwszy Mecz Pucharowy] 25.10.2006r. Dzień Gudhjohnsen'a

Admin
Admin

Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 21

PostWysłany: Czw 20:25, 26 Paź 2006    Temat postu: [Pierwszy Mecz Pucharowy] 25.10.2006r. Dzień Gudhjohnsen'a

Eidur Gudjohnsen po nieudanych występach przeciwko Chelsea Londyn w Lidze Mistrzów oraz Realowi Madryt w Primera División nareszcie się przełamał i rozegrał bardzo dobry mecz. Islandzki napastnik był bohaterem wczorajszego meczu Katalończyków z Badaloną w ramach 1/16 Pucharu Hiszpanii. Piłkarz strzelił dwie bramki, a jego zespół wygrał 2:1.

W składzie Barcelony od pierwszej minuty zagrali Javier Pedro Saviola, Eidur Gudjohnsen, Santiago Ezquerro oraz Ludovic Giuly. Między słupkami Victora Valdesa zastąpił Albert Jorquera, w na środku obrony obok Carlesa Puyola zobaczyliśmy Oleguera Presasa, zaś jako jedyny defensywny pomocnik zagrał Thiago Motta.

W pierwszej części meczu goście spisywali się bardzo słabo. Najlepszym graczem Barcelony w pierwszych czterdziestu pięciu minutach był Albert Jorquera, który po raz kolejny pokazał, że warto na niego stawiać. Badalona była wczoraj bardzo dobrym zespołem, który nie przestraszył się wielkiej Barcelony i chciał sprawić niespodziankę przed własnymi kibicami. Po kwadransie gra była wyrównana, choć to Barcelona prowadziła w statystyce posiadania piłki 60%-40%. W dwudziestej piątej minucie Blaugrana powinna objąć prowadzenie, ale Eidur Gudjohnsen po podaniu od Xavi’ego Hernandeza nie zdołał pokonać Relaño w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Do przerwy nie padła żadna bramka.

Na początku drugiej połowy Badalona również nie rezygnowała z ataków. Kilka minut po wznowieniu gry Óscar Ramírez popisał się świetnym uderzeniem, które na rzut rożny sparował jednak świetny tego dnia Albert Jorquera. Później swoją okazję miał także David Prats. Po przerwie na boisku pojawił się Jose Edmilson, który wszedł w miejsce Thiago Motty. Wtedy obraz gry diametralnie się zmienił i Barcelona zdobyła dwie bramki. Eidur Gudjohnsen w drugiej połowie przełamał się i zaczął zdobywać gole. Po raz pierwszy do siatki trafił w sześćdziesiątej drugiej minucie. Islandczyk wykorzystał podanie od Javiera Pedro Savioli i plasowanym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi rywala. W siedemdziesiątej szóstej minucie było już 2:0. Mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Santiago Ezquerro, piłkę odbił przed siebie bramkarz gospodarzy, a Eidur Gudjohnsen dobił strzał Hiszpana i po raz drugi w tym meczu trafił do siatki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Badalona zdobyła gola honorowego. Oleguer Presas przewinił w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Piłkę na jedenasty metr ustawił sobie Tarradellas i ustalił wynik meczu.

Żaden z młodych piłkarzy Barcelony B nie otrzymał dzisiaj szansy pokazania się w pierwszej drużynie, choć Frank Rijkaard powołał do kadry na ten mecz Olmo oraz Jeffrena Suareza.

Badalona: Relaño; Oscar Ramírez, Cazorla, Macanás, David Sánchez, Pons, Puigdollers (Rubén Casado, 62'), Blanco, Monty, Encinas (Isaías, 80') oraz David Prats (Tarradellas, 70').

FC Barcelona: Jorquera; Zambrotta, Puyol, Oleguer, Gio, Motta (Edmilson, 46'), Xavi, Giuly, Saviola, Ezquerro oraz Gudjohnsen.